• T.Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Mrk. A4 Blok No:84 SEYHAN/ADANA

İnstagram

Oluklu Mukavva Koli Ve Kutu

Oluklu Mukavva Koli, hammaddesi kağıt olması nedeniyle tekrardan üretilebilen, tekrardan kullanılabilen tekrar geri dönüştürülebilen bir hammadde olması bundan dolayı yüksek civarda olan ambalaj malzemesi olarak kabul edilebilir.

Devamını Oku

Ambalaj Nedir?

Ambalaj; malların iyi şekilde muhafaza edilmeleri ve taşınabilmeleri için konuldukları kap ve zarflardır.Ambalajlama, bir malın son tüketiciye bozulmaksızın ve en az maliyetle ulaştırılmasını sağlayan bir araçtır.Ambalaj, bir satış yerinde reklam aracıdır.Tüketicinin ilgisini çeker ve kapsadığı mala ilişkin nesnel ve duygusal bilgilenmeyi sağlar. Tüketicinin bir malı evinde her kullanışında, onunla ilgili İmaj ve tutumları güçlendirme işlevini yerine getirir.Ambalaj görsel yolla yapılan bir satış görüşmesidir.Ambalaj içine konan ürünün anlamını taşıyan bir araçtır.Kısacası ambalaj “sessiz bir iletişim aracı”dır.

Ambalajın Özellikleri

Ürünü Korur Ekonomi demektir.

Ürünün Bozulmasını Engeller. Koruyucu Tedbirdir.

Masrafları Azaltır. Tüketicilere Kolaylık Sağlar

Bilgi verir. Ürünün Kurcalanmasını Önler

Hijyen sağlar. Hayatı Kolaylaştırır.

Devamını Oku

Kesimli Kutu Nedir?

Kesimli kutu ve koliler, üretim aşamasında kalıp gerektiren kutu veya koli türleridir, bunlara genellikle koli denilmez, Kutu denilir. Kesimli kutular genelde tek dalga olarak üretilirler, bunlar sırayla E Dalga, B Dalga ve C Dalga cinsi mukavvalardan üretilirler. Müşterinin isteği doğrultusunda ve sipariş üzerine üretilirler, stoklarımızda kesimli kutu bulundurmamız maalesef mümkün değildir, çünkü herkesin kullanımı çok değişik olarak farklılık göstermektedir

Devamını Oku